O blogu

Witamy Cię na blogu poświęconemu kwestii odpowiedzialności lekarzy, pielęgniarek, położnych oraz szpitali za popełnione błędy medyczne.

Medycyna zawsze nas fascynowała, a zawód lekarza uważamy za ważny, gdyż ratuje ludzkie życie. Łączy się z nim jednak duża odpowiedzialność. Dzięki zajmowaniu się sprawami błędów medycznych możemy łączyć nasz zawód prawnika z medycyną. Blog ten powstał właśnie z powodu naszego zainteresowania prawem medycznym.

W naszej pracy zawodowej spotykamy się z wieloma przypadkami, gdy poszkodowany pacjent jest pozostawiony sam sobie i nie ma możliwości uzyskania jakichkolwiek przystępnych dla niego informacji. Stąd postanowiliśmy stworzyć tego bloga, który jak mamy nadzieję pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań.

Wszystkie osoby poszkodowane zmagają się z wieloma negatywnymi skutkami błędów medycznych, odczuwają ból, cierpią, rozpadają im się rodziny, dlatego też poszukują sprawiedliwości, chcą by winni ich krzywdy zostali ukarani, a ponadto pragną uzyskać odszkodowanie za szkodę, którą ponieśli bez własnej winy.

Ten poradnik ma służyć pomocą tym, którzy nie są prawnikami w poradzeniu sobie z ustaleniem czy w ich sprawie doszło do błędu medycznego, a następnie podjęciem kroków   mających na celu ukaranie winnych tej sytuacji, oraz uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia za poniesioną wskutek błędu medycznego krzywdę.

Znajdziesz tutaj odpowiedź na wiele nękających Cię pytań takich jak przykładowo:

  • Czym jest błąd medyczny?
  • Jak uzyskać dokumentację medyczną?
  • Co powinieneś zrobić przed dochodzeniem swoich roszczeń?
  • Czym jest Wojewódzka Komisja ds Orzekania o Zdarzeniach Medycznych i jak wygląda postępowanie przed nią?
  • Jak poradzić sobie w procesie sądowym?
  • Czy warto zawierać ugodę ze szpitalem?
  • Jakie orientacyjne kwoty odszkodowania możesz uzyskać za błąd przy porodzie, zakażenie, czy też nieudaną operację?
  • Czy będąc ofiarą wypadku komunikacyjnego masz prawo uzyskać dwa rodzaje odszkodowań – jedno od sprawcy wypadku, a drugie od szpitala, w którym doszło do błędu w trakcie twojego leczenia?

Są to oczywiście tylko przykładowe pytania.

Zapraszamy do zadawania pytań oraz komentowania artykułów. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie.

Jednocześnie zapewniamy, iż mail, który podasz w trakcie komentowania artykułów nie zostanie opublikowany.

adw. Michał Miller i adw. Ewelina Miller